+38 (068) 641-96-70 +38 (095) 641-96-70 +38 (093) 641-96-70
Email [email protected]
Час роботи ПН-ПТ 9:00 - 18:00
Якщо ви давно придивлялися до центрів управління розумним будинком, сьогодні справді настав час для придбання. Річ у тому, що в наші дні значно знизилася вартість комплектуючих для автоматизації побутових та виробничих процесів, а також з'явилася велика кількість функціональних та продуманих платформ.
Зрозуміло, вибір такого центру управління розумним будинком – ключове рішення, яке визначає рівень зручності, безпеки та масштабованості системи. У цій статті ми розглянемо три безперечних лідери: Apple HomePod, Google Nest Hub та Amazon Echo. Ці платформи пропонують різні підходи. Ми розберемо їх сильні та слабкі сторони, щоб ви зробили усвідомлений вибір, перш ніж замовити хаб розумний дім для себе.
Хаби розумного будинку з Apple HomeKit вважаються виключно безпечними. Хоча в рамках програмного забезпечення можна використовувати сотні брендів, правила все ще дуже жорсткі. Це призводить до того, що вартість повноцінної системи з усіма датчиками та виконавчими пристроями обійдеться дещо дорожче порівняно із середніми цінами на ринку.
Голосовий помічник чудово працює з яблучними гаджетами, проте має функціональні обмеження.
При цьому, якщо йдеться про музику, вважається, що центри управління розумного будинку Apple HomePod мають найкращий звук у сегменті, за рахунок спеціальних технологій адаптації під особливості приміщення.
Що стосується шифрування, воно наскрізне, а дані обробляються безпосередньо на пристрої та не потрапляють в хмару без вашої згоди.
Google Nest Hub краще за інших розуміє контекстний запити, завдяки ІІ голосового помічника (знає більше 40 мов, може відрізняти голоси різних членів сім'ї та розуміє природне мовлення), сумісний з десятками тисяч пристроїв, включаючи камери та термостати.
Серед недоліків – слабкий звук, що не для всіх є критичним моментом. Також є питання щодо приватності та безпеки. Запити зберігаються, є функція розпізнавання обличчя. А якщо ваші дані «втечуть» у мережу, ви ніколи не доведете, що це вина гіганта, а не ваша помилка.
При цьому вартість обладнання буде помітно нижчою, ніж у випадку з яблучними центрами управління розумним будинком.
Amazon Echo є справжнім лідером за кількістю пристроїв, що підтримуються (не менше сотні тисяч). При цьому хаб розумний будинок підійде для різних протоколів зв'язку: Zigbee, Matter та Wi-Fi. Це робить його універсальним центром управління будь-якою технікою, від освітлювальних приладів та розеток, до камер та побутового обладнання.
Голосовий помічник гарний у запуску сценаріїв та дуже практичний у плані навичок.
Шифрування надійне, але зберігає голосові записи для покращення роботи. Щоправда, за бажанням можна вимкнути мікрофон.
Amazon Echo знаходиться в тому ж ціновому діапазоні, що й Google Nest Hub.
Підбиваючи підсумки, можна сказати, що:
Важливо пам'ятати, що найкращий центр управління розумним будинком – той, який сумісний з вашою технікою та відповідає вашим особистим потребам.
Не знайдено дописів
Написати відгук