Невід'ємною складовою інноваційної системи є контролер розумного будинку. Таким чином можна автоматизувати повсякденні процеси, задаючи потрібні сценарії.
Купивши розумні гаджети, поєднати їх разом можна, підключивши до контролера для розумного будинку. Уся інформація про роботу пристрою міститься в ньому. Щоб придбати пристрій, варто звернутися на сайт компанії, де здійснюється реалізація безпосередньо від виробників з офіційною гарантією. Серед ряду розумних приладів можна придбати контролер:
- Z-Wave;
- Fibaro;
- Samsung.
Навіщо потрібен контролер для розумного будинку
Головним приладом у системі розумного будинку є контролер. Це його мозок. За допомогою пристрою можна додавати, видаляти та виконувати налаштування різних гаджетів домашньої мережі.
Всі датчики та інші пристрої обмінюються інформацією з контролером, використовуючи бездротовий протокол зв'язку Z-Wave, Bluetooth.
Для недосвідчених користувачів можна створити сценарій за блок-схемою. Тим, хто вже трохи знайомий з мовою програмування, можна використовувати програмний код, який надає необмежені можливості для створення будь-яких сценаріїв.
Кожен контролер має інтерфейс і має додаток для зв'язку з гаджетами.
Які бувають контролери розумного будинку
Відрізняються контролери розумного будинку за протоколом управління. Хоча один пристрій може підтримувати їх кілька. При виборі слід врахувати потужність процесу, і навіть величину оперативної пам'яті, що позначається на швидкодії всієї системи.
Також необхідно враховувати сумісність пристрою із приладами інших виробників. Сучасні моделі підтримують більшість виробників техніки.
Контролери підключаються через дроти або Wi-Fi. Останній варіант популярніший, оскільки для установки обладнання не потрібно псувати стіни для укладання проводів. Також слід правильно налаштувати обладнання. Це краще довірити професіоналові.
Контролер Z-Wave, Fibaro, Samsung: що вибрати
Серед асортименту рішень можна віддати перевагу контролеру Fibaro, який передає дані з бездротового протоколу Z-Wave. Лінійка пристроїв представлена двома видами: Home Center 2 та Home Center Lite. Другий варіант має простий інтерфейс і безліч плагінів для синхронізації з побутовими приладами, системою кондиціювання та сигналізації. Він працює лише з блок-схемами. Перший варіант відрізняється потужнішим процесором і має підтримку мови програмування LUA, що забезпечує масу можливостей для створення ряду сценаріїв.
Особливістю контролерів Samsung є сумісність із Google Assistant та Amazon Alexa. Також він має простий дизайн та зрозумілий інтерфейс. Встановивши на свій гаджет програму SmartThings, можна автоматизувати особистісні процеси.
Щоб контролер точно відповідав очікуванням, краще звернутися до фахівця за консультацією, де майстер з огляду на всі нюанси та дані вибере найкраще рішення.
Дані не знайдено