Пристрій для плавного пуску світлодіодних Led ламп

199 грн
В наявності
+
Доставка
Офіційний представник
Варіанти сплати
Наші переваги
  • — Гарантія 12 місяців
  • — Досвід роботи з обладнанням 10 років 
  • — Найкраща ціна
БрендNeoSmart Живлення220В КолірЧерный Країна виробникУкраина Потужність LED світильника66-100 Вт

Увага! Пристрій НЕ вмикає/вимикає плавно LED лампи. Модуль призначений для зниження пускового струму під час увімкнення LED ламп.


Модуль для плавного пуску світлодіодних ламп являє собою пристрій, який гасить різкий кидок струму в момент включення світильника. У дешевих світлодіодних лампах виробники, як правило, заощаджують на компонентах, тому при включенні, на 50-100 мікросекунд, може виникнути величезний пусковий струм, порядку 50-70 А. Без використання плавного пуску можуть виникнути такі проблеми - залипання контактів реле і спрацьовування захисних автоматів. Цей пристрій може прибрати вищезазначені проблеми, знизивши струм до 5-10 А. Модуль монтується за світильником в розрив одного з проводів (послідовно з навантаженням).

В системі розумного будинку, світлом керує такий маленький модуль реле. Усередині нього мікроконтакт, який просто замикає і розриває електричний ланцюг. Проблема в тому, що дешевий китайський (а може бути і не китайський) світильник в момент включення споживає величезний струм. Наприклад мініатюрна LED лампочка в момент включення на малу частку секунди може споживати в 30-40 разів більше ніж зазвичай. Подібно голодному дитині, присмоктався до грудей матері.

Спеціально, щоб продемонструвати це ми придбали професійний осцилограф. Ми зібрали електричну схему з трансформатором струму для реєстрації моменту включення світильника і побачили щось дуже цікаве.

На фото, представленому вище, ми бачимо момент включення копійчаного китайського світильника на 5 Вт! Одна клітина дорівнює 10 ампер, і як не складно помітити, графік досягає 30 А. Для тих, хто далекий від схемотехніки, скажімо простіше, в момент подачі живлення 5 Вт світильник на дуже короткий проміжок часу споживає 30А х 220В = 6.6 кВт! Дуже швидко ток падає і споживання знижується до заявлених 5Вт. А що якщо підключити 10 таких світильників?

Якщо це правда, чому не вибивають автомати в квартирах? Чи не вибиває тому, що імпульс дуже короткий. А для спрацьовування автомата необхідний імпульс тривалістю від 8 до 15 мілісекунд. Імпульс при включенні світильників значно коротше за часом.

Як наслідок, ніжні контакти модуля реле не витримують таке навантаження і можуть злипнутися (в точці комутації виникає невелика іскра як при зварюванні), після чого вимкнути світло не вийде. Чому китайці та інші недобросовісні виробники так роблять? Все просто, вони економлять центи на спрощення електронної схеми. В квартирі без розумного будинку немає реле, функцію комутації електричного кола виконує настінний вимикач. Навіть якщо його контакти «залипнути» при великій пусковому струмі, то міцна рука господаря навіть не помітить, як сама відірве контакти один від одного. Зовсім інша справа це мініатюрний модуль реле, який не наділений такою силою, як рука дорослої людини.

На даному фото графік пускового струму якісної лампочки Osram, яка значно дорожче китайського аналога. Як бачимо виробник подбав не тільки про те, щоб прилад потужно бив яскравим світлом, а й ще був безпечний для пов'язаної з ним електроніки.

Але що робити, якщо дешеві світильники вже купили? На допомогу приходять пристрої, які забезпечують «плавний пуск», вони дозволяють обмежити струм в початковий момент, і виключити вихід з ладу дорогих модулів реле.

На фото показаний один з варіантів модуля плавного пуску. Пристрій монтується за світильником в розрив одного з проводів (послідовно з навантаженням). Схема підключення показана наступному на малюнку (модуль показаний чорним прямокутником): Зверніть увагу - під кожен діапазон потужності є різні пристрої, а саме: 1-65 Вт, 66-100 Вт, 101-170 Вт. При роботі пристрій трохи гріється, приблизно 35-40 С.

На цьому фото результат застосування плавного пуску. Ми бачимо того ж «китайця», у якого пусковий струм впав більше ніж в 3 рази. Виходячи з вищесказаного - не економте на світильниках, щоб в подальшому не довелося ризикувати обладнанням або витрачатися на додаткові пристрої, викликані даними паразитних ефектом.

Попередження - якщо ви перевантажите пристрій, можливе значне нагрівання (більше 70 С), а також розплавлення захисного компаунду.

Xарактеристики

Три види пристроїв:
1.Допустімая потужність Led освітлення: 1-65 Вт. (За замовчуванням)
2.Допустімие потужність Led освітлення: 66-100 Вт.
3.Допустімая потужність Led освітлення: 101-170 Вт.

Розміри пристроїв:
1. 20х20х13 мм
2. 25х25х25 мм
3. 40х40х13 мм

Бренд:
NeoSmart
Живлення:
220В
Колір:
Черный
Країна виробник:
Украина
Потужність LED світильника:
66-100 Вт

Немає відгуків